نمایش از 19 مرداد 1399
پرینت

سرپرست اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری فارس معرفی شدعبدالحسن صمد نژاد با عنوان سرپرست، سکان دار اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان فارس شد.

 

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از روابط عمومی جهاد کشاورزی استان فارس، مراسم تکریم و معارفه مدیرکل سابق و سرپرست جدید منابع طبیعی و آبخیزداری استان فارس با حضور معاون حفاظت و امور اراضی ، مدیرکل حوزه ریاست و مدیریت عملکرد و مدیر کل دفتر مرکزی حراست سازمان سازمان جنگلها ، مراتع و آبخیزداری کشور، معاون برنامه ریزی و امور اقتصادی و مسئول دفتر حوزه نمایندگی ولی فقیه در سازمان جهاد کشاورزی فارس ، و جمعی از مدیران ارشد منابع طبیعی و جهاد کشاورزی در سالن جلسات اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان فارس برگزار و عبدالحسین صمدنژاد به عنوان سرپرست اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری فارس منصوب شد .

 

بهمن افراسیابی معاون حفاظت و امور اراضی سازمان جنگلها ، مراتع و آبخیزداری کشور در این مراسم ضمن تقدیر از خدمات شهرام منتصری در زمان تصدی پست مدیر کل منابع طبیعی فارس بر ادامه اقدامات موثر در حوزه احیاء منابع طبیعی تاکید کرد وگفت: منابع طبیعی پایه اصلی ثروت هر کشور است و دراین راستا باید تلاش بیشتری برای حفظ آن داشته باشیم.

 

وی با بیان اینکه اهمیت عرصه های منابع طبیعی بویژه عرصه های جنگلی و مرتعی بر هیچ کس پوشیده نیست اظهار کرد: حفاظت از عرصه های منابع طبیعی وظیفه یک شخص یا گروه خاص نیست بلکه آحاد مردم جامعه به ویژه افرادی که بصورت مستقیم با این عرصه ها در ارتباط هستند می بایست در این خصوص همکاری کنند.

 

معاون حفاظت و امور اراضی سازمان جنگلها ، مراتع و آبخیزداری کشور تصریح کرد: مهمترین اولویت ما حفاظت از عرصه های طبیعی است و در این راستا بزرگترین سرمایه ما در حفاظت از این عرصه ها اعتماد مردم است که این اعتماد در اجرای برنامه‌ها و اقدامات ما نیز به عینه مشاهده شده وی در بخش دیگری از صحبت های خود بر ادامه اقدامات کنترلی و پیشگیرانه در جهت مقابله با حریق در عرصه های منابع طبیعی تاکید کرد وگفت: با توجه به افزایش سطح پوشش گیاهی و رشد علوفه های یکساله ، باوجود تمام اقدامات و برنامه ریزی های خوب ادارات منابع طبیعی در سراسر کشور ، امسال بازهم شاهد وقوع آتش سوزی های گسترده ای در این عرصه ها بودیم که امید است با تلاش و همت بیشتر بتوانیم در این زمینه نیز شاهد کاهش خسارتهای ناشی از حریق در عرصه ها باشیم.

 

اجرای قوانین رفع تداخلات ضروری است

 

افراسیابی در ادامه با تاکید بر تثبیت مالکیت دولت بر اراضی ملی و رفع تداخلات موجود تصریح کرد: با هم افزایی بیشتر در خصوص تعیین تکلیف اراضی ملی و مستثنیات و نیز رفع ابهامات احتمالی در خصوص اجرای قوانین رفع تداخلات می توان مسائل و مشکلات مردم را هرچه سریعتر حل و فصل کرد.

 

معاون حفاظت و امور اراضی سازمان جنگلها ، مراتع و آبخیزداری کشور از اجرای کامل طرح کاداستر اراضی ملی کشور تا پایان سال آینده خبر داد و گفت: هدف گذاری سازمان جنگلها در این برنامه ارتقاء ضریب حفاظتی در عرصه‌های ملی کشور ، حفظ حقوق متقابل مردم و جلوگیری از تضییع حقوق طرفین است.

 

وی در پایان با بیان اینکه مسئله تغییرات در روند سیستماتیک اداری موضوعی کاملا طبیعی است و هیچ نوع فشار سیاسی در تصمیم‌گیری برای این انتصاب در کار نبوده است، اظهار کرد: در کار جنگل بانی گرایش سیاسی مطرح نیست و دخالت دادن و پرداختن به این گونه مسائل و حواشی جز خدشه و آسیب به این عرصه ها سود دیگری در پی نخواهد داشت.

 

دفاع از انفال و اراضی ملی در فارس ستودنی است

 

محمد رضا همتی مدیر کل حوزه ریاست سازمان جنگلها ، مراتع و آبخیزداری کشور نیز در این جلسه بر شایسته سالاری در انتخاب مدیران تاکید کرد و گفت: همت و غیرت نیروهای منابع طبیعی استان فارس در دفاع از انفال و اراضی ملی ستودنی است چراکه در استان فارس شاهد دستاوردها و موفقیت های بسیاری در عرصه حفاظت از آب و خاک طی سنوات گذشته بوده ایم.

 

وی در ادامه بر ارتقاء اهداف سازمانی و رفع چالش‌های موجود ، بر تشریک مساعی کارشناسان مجموعه و نیروهای متخصص و مجرب منابع طبیعی فارس با سرپرست جدید تاکید کرد.
حجت الاسلام قائمی مسئول دفتر حوزه نمایندگی ولی فقیه در جهاد کشاورزی استان فارس نیز در این مراسم با اشاره به تقویت مبانی اعتقادی در انجام فعالیتها و کارها افزود: مسؤولیت پذیری و واگذاری مسؤولیت‌ها یکی از مواهب الهی است و پذیرش یک مسؤولیت علاوه بر دانش و تعهد نیازمند دین داری و توجه به امور اعتقادی است چراکه اگر امانتی را به نحو احسن به امانتدارش تحویل دهیم همواره نزد خدای متعال سربلند خواهیم بود.

 

حرکت در مسیر چشم انداز نقشه راه منابع طبیع فارس

 

مدیر کل جدید منابع طبیعی و آبخیزداری استان فارس با تاکید بر ضرورت اجرای دقیق ماموریت ها ابلاغی گفت: حرکت در مسیر چشم انداز ترسیم شده نقشه راه این اداره کل خواهد بود و در تمام بخش های آن تدوین و جاری می شود.

 

صمد نژاد تصریح کرد: با تکیه بر ارزش ها و مفاهیم اسلامی و انقلابی خودمان استراتژی ‌هایی تدوین شده را به جد دنبال خواهیم کرد تا بتوانیم رضایت ذی نفعان کلیدی خود را جلب کنیم .
این مقام مسئول اظهار کرد: مرتعداران و دامدارانی که باید علوفه و غذای حیوانات شان را فراهم کنند، کشاورزانی که باید منابع آبی آنها را تقویت و خاک آنها را حفظ کنیم و عموم مردمی که باید محیط زیست شان را حفاظت و هوای پاک شان را تأمین کنیم همه از ذی نفعان کلیدی ما هستند.

 

به گفته وی؛ حفاظت از منابع طبیعی جز با تحقق رضایت ذی نفعان کلیدی رقم نمی خورد که این مهم نیز جز با مشارکت تمامی نیروهای انسانی توانمند حاضر در مجمومه های مرتبط میسر نمی شود.

 

او بر این باور خود نیز تاکید کرد که برای تحقق اهداف ترسیم شده باید نگاه خادم و مخدوم داشت و افزود: مسئولیت در نظام جمهوری اسلامی با سایر نظام ها متفاوت است زیرا ما مدیون خون شهدا هستیم، در جاهایی قرار است خدمت کنیم که برای حفظ و پاسداشت آن خون های پاک زیادی ریخته شده است.

 

سرپرست منابع طبیعی و آبخیزداری استان فارس اظهار کرد: تمام اقدامات انجام شده در گذشته قابل تقدیر و ستایش است که امیدواریم این روند رو به بهبود بیش از پیش توسعه یابد که رضایت فردی و خداوند را در پی خواهد داشت.

 

صمدنژاد دارای مدرک کارشناسی ارشد مهندسی منابع طبیعی است و پیش از این به عنوان مشاور رئیس سازمان جهاد کشاورزی و مسئول امور شهرستانها مشغول بکار بوده ، همچنین سابقه فرمانداری شهرستان های سپیدان و قیرو کارزین را در کارنامه مدیریتی خود دارد.

 

مراسم تکریم و معارفه امروز با توجه به شرایط خاص موجود و به دلیل رعایت پروتکل های بهداشتی به صورت محدود و بدون حضور اصحاب رسانه ها برگزار شد.

 

منبع: سایت وزارت جهاد کشاورزی
1399/05/19

 

نوشتن دیدگاه


آمار بازدید سایت

1922583
امروزامروز542
دیروزدیروز1259
این هفتهاین هفته5826
این ماهاین ماه6908
آمار کلآمار کل1922583
کاربران وارد شده: 0
مهمان: 7
شما اینجا هستید:   خانه اخبارگزیده اخبار داخلی اتحادیه و استانیسرپرست اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری فارس معرفی شد

طراحی و اجرا توسط شهرام عطریان