نمایش از 03 تیر 1399
پرینت

انتصاب سید عبداله جزایری به عنوان مدیر صنایع تبدیلی و غذایی جهاد کشاورزی فارسدر حکمی از سوی رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان فارس، سید عبداله جزایری به عنوان مدیر صنایع تبدیلی و غذایی این سازمان معرفی شد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از روابط عمومی جهاد کشاورزی استان فارس، رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان فارس در آیین معارفه مدیر صنایع تبدیلی و غذایی این سازمان گفت: در چشم انداز بخش کشاورزی استان فارس یکی از رویکرد ها و استراتژی های اساسی توسعه صنایع تبدیلی و تکمیلی است.

محمدمهدی قاسمی با اشاره به اینکه توسعه صنایع تبدیلی و تکمیلی، ارزش افزوده و اشتغال پایدار بخش کشاورزی را به دنبال دارد، ابراز کرد: از آنجایی که تسری نگرش زنجیره ای در بخش کشاورزی مدنظر است و یکی از حلقه‌های اصلی زنجیره تولید فرآوری است از این رو صنایع تبدیلی و تکمیلی به عنوان یکی از اهداف چشم انداز و اولویت‌های پایه ما در دستور کار قرار دارد.

به گفته وی؛ ظرفیت سردخانه های استان فارس در سال ۹۳، ۱۵۰هزار تن بود و امروز بالغ بر ۴۰۰هزار تن است.

قاسمی با اشاره به اینکه سردخانه ها به تنهایی حدود ۱۵ درصد در بهبود قیمت محصولات کشاورزی موثر هستند، افزود: به دلیل همزمان رسی محصولات در استان فارس در مواقعی از سال روند عرضه افزایش و تقاضا ثابت است و در برخی موارد صنایع تبدیلی و تکمیلی مربوطه نیز وجود ندارد از این رو سردخانه به کشاورزان فرصت عرضه محصول در زمان مناسب می دهد و در نتیجه باعث پایداری در اقتصاد کشاورزی می شود.

این مقام مسئول با اشاره به اینکه صنایع تبدیلی و تکمیلی بخش کشاورزی سال گذشته از رتبه چهارم به رتبه دوم ارتقا یافت، ابراز کرد: توسعه این صنایع در سال گذشته نسبت به کل صنایع ایجاد شده از اول انقلاب تاکنون رشدی بالغ بر ۱۷ درصد داشته که توفیقی بی نظیر است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان فارس با اشاره به توسعه برنامه محور در این سازمان، اظهار کرد: سند توسعه صنایع تبدیلی کشاورزی در استان فارس تدوین شده و با استفاده از استراتژی حاصل از تحلیل سوات به روز رسانی می شود.

در آیین تکریم و معارفه مدیر صنایع تبدیلی و غذایی جهاد کشاورزی استان فارس از زحمات مهدی صادقی مدیر سابق این مدیریت تقدیر شد، او از مدتی پیش سکاندار معاونت توسعه مدیریت و منابع این سازمان را عهده دار شده و سید عبداله جزایری مدیر صنایع تبدیلی و غذایی سازمان جهاد کشاورزی استان فارس پیش از این معاون بهبود تولیدات دامی این سازمان بوده است.

منبع: سایت وزارت جهاد کشاورزی
1399/04/02

نوشتن دیدگاه


آمار بازدید سایت

1107201
امروزامروز53
دیروزدیروز1487
این هفتهاین هفته2781
این ماهاین ماه14899
آمار کلآمار کل1107201
کاربران وارد شده: 0
مهمان: 67
شما اینجا هستید:   خانه اخبارگزیده اخبار داخلی اتحادیه و استانیانتصاب سید عبداله جزایری به عنوان مدیر صنایع تبدیلی و غذایی جهاد کشاورزی فارس

طراحی و اجرا توسط شهرام عطریان