برداشت بيش از يک ميليون تن ذرت دانه‌اي در استان فارس
تاریخ انتشار
پرینت

برداشت بيش از يک ميليون تن ذرت دانه‌اي در استان فارسکارشناس مسوول ذرت جهاد کشاورزي استان فارس از برداشت ۳۲۰ هزار تن ذرت علوفه‌اي و يک ميليون و ۹۰۰ تن ذرت دانه‌اي خبر داد.
به گزارش خبرگزاري موج، فرزاد صحراييان با اعلام اين خبر گفت: در استان فارس 60 هزار هکتار مزرعه توليد ذرت علوفه‌اي و دانه‌اي وجود دارد که پيش‌بيني مي‌شود از اين مزارع 320 هزار تن ذرت علوفه‌اي و يک ميليون و 900 تن ذرت دانه‌اي برداشت شود.
وي با بيان اينکه برداشت ذرت علوفه‌‌اي در مهر ماه و برداشت ذرت دانه‌اي در آبان ماه آغاز مي‌شود، افزود: ذرت دانه‌اي و علوفه‌اي پس از برداشت به دامپروري‌ها و مرغداري‌ها براي خوراک دام منتقل مي‌شود.
کارشناس مسوول ذرت جهاد کشاورزي فارس با بيان اينکه توليد ذرت دانه‌اي و علوفه‌اي در استان فارس امسال 15 درصد کاهش يافته، خاطرنشان کرد: علت کاهش توليد ذرت در فارس خشکسالي و کاهش منابع آبي است.
وي با بيان اينکه ارقام ذرت‌هاي توليدي در استان فارس زودرس، ديررس و ميان‌رس است، گفت: دوره رشد ذرت در استان فارس 70 تا 150 روز است.
صحراييان با بيان اينکه ذرت‌هاي توليدي در ايران خوراکي نيست و سبب افزايش قند مي‌شود، گفت: ذرت‌هايي که به صورت کبابي مصرف مي‌شود در واقع ذرت دانه‌اي خام است و سودي براي بدن ندارد.
وي تصريح کرد: شهرستان‌هاي مرودشت، فسا، داراب، فيروز آباد، استهبان و شيراز عمده مراکز توليد ذرت استان فارس است.

 

منبع: خبرگزاری موج

نوشتن دیدگاه


آمار بازدید سایت

696274
امروزامروز264
دیروزدیروز480
این هفتهاین هفته2938
این ماهاین ماه7268
آمار کلآمار کل696274
کاربران وارد شده: 0
مهمان: 97
شما اینجا هستید:   خانه اخبارگزیده اخبار داخلی اتحادیه و استانیبرداشت بيش از يک ميليون تن ذرت دانه‌اي در استان فارس

طراحی و اجرا توسط شهرام عطریان