پرینت

کشف و ضبط محموله سویا دامی تقلبی در دزفولورجاوند از کشف محموله کنجاله سویای دامی مخلوط با شن و ماسه خبر داد گفت: راننده محموله مذکور توسط مقام قضایی جلب و کامیون مربوطه نیز توقیف شده است.

 

«محسن ورجاوند» در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری شبستان در دزفول اظهار کرد: یک محموله سویای به تناژ ۲۴ هزار و ۹۷۰ کیلوگرم که به قصد مصرف در یکی از کارخانجات تولید دان طیور بارگیری شده بود پس از انجام آزمایشات لازم از نظر ظاهری و بیوشیمیایی توسط کارخانه مذکور و مطلع کردن این اداره به‌دلیل وجود شن و ماسه ضبط شد.

 

رئیس اداره دامپزشکی دزفول با بیان اینکه شن و ماسه در بین راه به محموله سویا اضافه شده افزود: راننده محموله مذکور که مسئول مستقیم این تخلف است توسط مقام قضایی جلب و کامیون مربوطه نیز توقیف شد.

 

وی تصریح کرد: وجود ناخالصی و خصوصاً مواد معدنی غیرقابل هضم در خوراک طیور باعث عدم رشد و بروز مشکلات گوارشی در دام و طیور شده و صنعت پرورش دام و طیور آسیب جدی خواهد دید.

 

ورجاوند یاد آور شد: شهرستان دزفول دارای دو کارخانه تولید دام طیور بوده که جزء کارخانجات معتبر و بروز در کشور هستند و روزانه دان مصرفی مرغداری‌ها در شهرستان و استان با نظارت مستقیم مسئول بهداشتی (دکتر دامپزشک) تامین می‌کنند.

 

منبع: خبرگزاری شبستان
1399/04/09

آخرین به روز رسانی سه شنبه, 10 تیر 1399 01:16

نوشتن دیدگاه


آمار بازدید سایت

1107191
امروزامروز43
دیروزدیروز1487
این هفتهاین هفته2771
این ماهاین ماه14889
آمار کلآمار کل1107191
کاربران وارد شده: 0
مهمان: 71
شما اینجا هستید:   خانه اخبارگزیده اخبار خبرگزاری هاکشف و ضبط محموله سویا دامی تقلبی در دزفول

طراحی و اجرا توسط شهرام عطریان